Novinka od roku 2013 - ubytování autokemp-chabařovice.cz

Ahoj kamarádi, štamgasti a rybáři. V tomto roce 2013, jsme jako novinku připravili mimo jiné, také možnost ubytování v místním renovovaném autocampu v Chabařovicích. Je to veliká výhoda zvláště pro ty rybáře a návštěvníky našeho revíru, kteří přijedou na ryby s celou rodinou (s manželkami a dětmi). I když pro rybáře (chlapy) je u nás při lovu a bivakování zázemí dostačující, komfort tekoucí teplé vody, splachovacích záchodů a bydlení v chatkách je pro většinu manželek lákavější. Proto chystáte-li se k nám na delší výpravu s celou rodinou, můžete všichni využít (nebo jen část rodiny) nabídku ubytování v campu vzdáleném od revíru asi jen 2 km. Více Info. se dozvíte na jejich webu. www.autokemp-chabařovice.cz
Všechny zdravím Aleš „Lišák“
 

Naše služby a zázemí

Liščí jezero je místem určeným pro trávení volného času pro ty, kteří mají rádi přírodu a své volno rádi tráví aktivně, ale především rybáře. Jedná se o velmi dobře zarybněný rybářský revír (č: 06 441 104), o rozloze cca 5 ha, (rozdělený na dvě vodní plochy severní a jižní) nabízející všem svým návštěvníkům velkou výzvu v podobě lovu velkého počtu rozmanitých druhů ryb a to i v trofejních velikostech. Jezero uspokojí požadavky všech, kteří se sem vypraví a rozhodnou se zde lovit a trávit svůj volný čas. Nabízíme vysoký komfort všem při návštěvě na jedno odpoledne, ale i pro vícedenní výpravy spojené s rybařením.

V první řadě je rybářům k dispozici bezproblémový příjezd až na místo po asfaltové komunikaci a po té parkování. Po příjezdu má návštěvník k dispozici centrum všeho dění a to „rybářskou klubovnu“. Zde se má kancelář správce jezera, u kterého se dá koupit povolenka k rybolovu. Správce je zde přítomen 24 hod zná revír „jako své boty“ a rád vám poskytne pomoc i důležité rády o aktuální  situaci, která ohledně lovu ryb a vašeho pobytu v danou dobu na jezeře panuje. Zmíněná klubovna není jen kanceláří a dočasným obydlím pro správce (i když v jeho případě s trochou nadsázky je to spíš trvalé bydliště ), ale její zastřešená terasa slouží také, jako místo kde můžete posedět u dobrého jídla nebo pití. Dá se zde vypůjčit loď, podložka pod ryby, koupit povinná desinfekce či nafasovat erární pšenici na zakrmení lovného místa, přípojka k zásuvce s el. energií na 220 V, je samozřejmě k dispozici. Ke klubovně je připojeno WC (splachovací), tekoucí !POUZE UŽITKOVÁ" voda a sprcha.

Na vodě u lovných míst jsou dřevěná mola a v sezóně k dispozici 2 laminátové lodě. Tyto je možné si zapůjčit jako dopravní prostředek a ulehčit si tak námahu s dopravou bagáže na lovné místo. Člun je k dispozici i na oddělené jižní části revíru.

Lovit ryby na jezeře je možno mimo jiné, dvěma hlavními způsoby. První způsob je pasivně ať už na položenou nebo na plavanou využívá se k němu jedno stálé místo. Pro rybáře lovící tímto způsobem jsou vyhrazena lovná místa označená čísly (viz plán jezera). Na těchto vyhrazených místech je možné trávit více času třeba v rybářském bivaku či přístřešku (vlastním). Jezero je vybaveno odpadkovými koši a správcem udržované v čistotě, z každého lovného místa je dostupné WC. Tímto způsobem je možné lovit na obou částech jezera severní i jižní o celkové rozloze cca 5 ha a lovná místa je možné si předem telefonicky zamluvit. Druhý způsob, ten aktivní a to lov dravců na umělou nástrahu (vláčení, muškaření) je možné provozovat odkudkoliv ze břehu, bez nutnosti zdržovat se na jednom místě ovšem nesmí tím tak omezovat ostatní rybáře. Pakliže by rybář lovící tímto způsobem, měl zájem, nocovat na jezeře správce mu umožní na určeném místě poblíž klubovny postavit stan či bivak. Tímto způsobem je v současné době možné lovit na obou částech revíru (severní i jižní). Individuelní požadavky či speciální nároky na způsob ubytování a způsobu lovu je možné po dohodě se správcem splnit, pakliže to bude v souladu se zájmy ostatních rybářů, ale hlavně okolní přírody a ryb.

Závěrem je nutno zmínit, že jezero je velmi dobře zarybněno a to obě jeho části. V zájmu rybářů je v každé části trochu jiná rybí osádka, a tudíž zde panují odlišné pravidla lovu. To je proto, aby si každý návštěvník liščího jezera přišel na své. Severní část je mimo jiné hlavně určena rybářům lovícím na položenou kapry. Zde je kladen důraz na množství nasazených ryb (kapr) v různých velikostech od 6 – 15 kg tak aby si zde rybu chytil opravdu každý. Jsou zde pochopitelně i další druhy ryb jako např. sumec, štika, amur, lín, jeseter, candát, viza, okoun, a drobná bílá ryba. Avšak dravci se zde cíleně lovit smí pouze na umělou nástrahu, lov na rybku je zde zakázán (mimo lovu sumce, ten se smí lovit na nástražní rybu, odpovídající velikosti s odpovídajícím vybavením) zde se každoročně nasazuje štika ovšem jsou zde i trofejní candáti, mimo jiné v severní části žije náš nej sumec 220cm Mobidic. Jižní část revíru je určena pro dva druhy rybářů zaprvé pro lovce dravců a to jen na umělou nástrahu všemi způsoby (opět mimo sumce viz předchozí). Hojně se zde vyskytuje candát a štika. Druhá cílová skupina rybářů jsou skalní příznivci lovu kapra, pro ty je zde vypuštěno několik (cca 200 + domorodci) opravdu velkých kaprů a amurů, jejichž velikost začíná za hranicí 10kg a končí. . . . kdo ví?? Potvrzený je úlovek 22kg (námi nasazený jménem FOX) jak zde uvádím, tady nám nešlo o kvantitu, ale především o kvalitu! Zde mohu se zárukou říci, že v této části jezera kapra (nebo amura) opravdu nechytí každý, ale pokud se vám to podaří tak to stojí vážně za to!! Ten kdo se na to necítí, ať jde raději na severní část, tam to jde samo . Věřím, že se ale najdou ti, co tuhle výzvu přijmou. . . . I

Pokud by vaše požadavky nebo nároky na lov ryb na našem revíru přesahovali rámec námi standardně poskytovaných služeb, neváhejte oslovit provozovatele a nebo správce revíru, a my se vám pokusíme maximálně dle našich skromných možností vyplnit vaše, individuální přání tak abychom dosáhli vaší plné spokojenosti a kvalitního zážitku z lovu na naší vodě.

Přeji vám všem srdečně PERŮV ZDAR ... Aleš DobíhalVlastník revíru

Novinky

26.05.2022

Dokončení 5 rybářských chat

Ahoj rybáři a kamarádi. Tak po roce práce mám to potěšení oznámit, že se mi konečně podařilo dostavět a zprovoznit pět čtyřmístných, zateplených a vytápěných chatek.

18.02.2022

Start hlavní sezóny 2022

Ode dneška startujeme hlavní sezónu 2022. To znamená, že na rybníku bude přítomen správce 24/7 a už se může normálně chodit na ryby s ohledem na aktuální počasí. ...

Více novinek

Ryba měsíce

Honzík Schon

06.04.2022

Ryba: Kapr šupík podle mých informací 15kg ..
Návnada: boilíz

Krásný brzo jarní kapr se povedl klukům už v březnu, Petru Zdar! Aleš

+420 733 419 916info@liscijezero.cz

 • Úvodní stránka
 • Plán jezera
 • Naše služby a zázemí
 • Druhy lovených ryb
 • Sumář úlovků
 • Ceník
 • Kde nás najdete
 • Fotogalerie
 • Akce
 • Novinky
 • Pravidla
 • Kniha návštěv
 • Napsali o nás
 • Odkazy
 • Kontakt
 • E-shop
 • rezervace na další sezónu 2020
 • Navnada
  Tomáš Blažek
  Zoo-market

  Letecký snímek

  Pohled na Lišcí jezero vyfocený
  z letadla

  Plán jezera

  Podrobný plán Lišcího jezera
  pro lepší orientaci návštěvníku

  Mapa

  Aby jste věděli jak nejrychlejí
  na Lišcí jezero se můžete dopravit