Druhy lovených ryb

Kapr obecný
Cyprinus carpio

Velmi početná osádka ryb 10 – 15 kg ve standardu, ale i několik desítek trofejních kusů 15 - 25 kg, na téhle rybě stavíme naš provoz a patří k našemu top produktu a její úlovky patří k těm nej na našem revíru!! Trofejní kusy se vyskytují na obou rybnících.
 Většina trofejově významných ryb je monitorována prostřednictvím chipů. Chovu trofejního kapra a kvalitním ročním přírůstkům je ostatně podřízena kompletní skladba celého ekosystému obou rybníků a ostatní rybí obsádky.

Amur bílý
Ctenopharyngodon idella

Jen trofejní kusy 5 – 18 kg zatím jen ryby průběžně dokupujeme, plní především funkci biologickou při regulaci vodních rostlin. Cíleně se loví okrajově, avšak kusy mezi 6-15 kg.

Lín obecný
Tinca Tinca

vysazeno bylo několik stovek ryb okolo 15 - 45 cm a to i vzácná červená forma, nej úlovek 52 cm!!

Cejn velký
Abramis brama

Velmi silná obsádka této plevelné ryby 10 - 40 cm, v současné době čelící tlaku vzrůstající sumčí populace (k naší velké radosti). Zřejmě nejlepší návnada na lov sumce na revíru.

Plotice obecná
Rutilus rutilus

Jen velmi málo zde se vyskytující plevelná rybka, její místo v ekosystému zaujala jiná plevelná rybka - Perlín ostrobřichý.

Karas obecný
Carassius carassius

Tato ryba se také vyskytuje v revíru jen v malých počtech ..

Candát obecný
Sander lucioperca

Většinou 65 – 95 cm, ale i ojediněle několik trofejních kusů cca 100 cm a s váhou přez 12 kg - hlavně na severním rybníku! Viz fotogalerie.

Okoun říční
Perca fluviatilis

Výskyt tuto dravé, plevelnoé rybky zcela degraduje silná obsádka candáta a narazí se na ní jen opravdu vyjímečně.

Pstruh americký duhový
Oncorhynchus mykiss

Tahle ryba se prozatím na revíru již nevyskytuje, Její výskyt a lov je omezen pouze na zimní měsíce při sezóním lovu na dírkách. Díky klimatu posledních let a mírným zimám je těžké odhadnout budoucí osud této oblíbené kratochvíle. Neplatí pro ní režim "chyť a pusť". 

Siven americký
Salvelinus fontinalis

I tato ryba se už dočasně na revír nevysazuje stejně jako ryba předešlá (pstruh americký duhový)

Sumec velký
Silurus glanis

Nově v roce 2015 vysazeno 80 kusů menších jedinců (cca 4 kg a 100 cm) a máme 15 zdokumentovaných kusů (naši mazlíčci :) ) 125 – 170 cm, kteří jsou opatřeni chipem. Včetně Mobidika 220cm!! Tato ryba původně vysazena ve velkém počtu především jako bioregulátor s maximálním, možným tlakem na predaci všech zbytečných ryb do 30 cm velmi dobře v revíru prospívá a zřejmě se jí perfektně daří. Ne jen že každým rokem je znát přírůstek, ale v posledních dvou letech se objevuje přirozená obnova v podobě mladých ryb o velikosti 10 - 50 cm. Její skutečný početní stav je tak velmi těžko odhadnout, ovšem její blahodárný vliv na kapří populaci je velmi jasně patrný. No a na sklonku roku 2022 je též jasné že se ze sumce postupně stává vedle kapra druhý pilíř provozu sportovního a jeho cíleného rybolovu  na našem Liščím Jezeře v režimu "chyť a pusť!" .

Jeseter velký (ruský)
Acipenser sturio

Při startu provozu sportovního rybolovu v roce 2011 bylo vysazeno 25 kusů mladých jeseterů sibiřských kteří mají nyní na sklonku roku 2019 váhu od 5 - 15 kg a nej kusy délku přes 120 cm. Tato ryba je bohužel přímým potravním konkurentem kapra a i když je velmi žravá v důsledku silné kapří obsádky neprospívá příliš dobře a pomalu roste. V roce 2015 byla do obou rybníků vysazena (5 kusů) jiná jeseterovitá ryba a to Viza Velká, která díky své bezbřehé dravosti oproti svému bratranci, prospívá velmi dobře. Z původních 3 kilových ryb jsou nyní již 15 - 25 kg drobečci (s ohledem na pohlaví jednotlivých kusů).

Úhoř říční
Anguilla anguilla

Tyhle ryby se u nás vyskytují pouze okrajově a již deset let se sem cíleně nedosazují.

Štika obecná
Esox lucius

Od roku 2011 bylo vysazeno cca 350 kusů většinou 40 - 60 cm štik, několik trofejních kusů 90 – 100 cm. Největší ulovená štika měla 15kg a 117cm! Jedná se o dravce který se sice prokazatelně každý rok vytírá a přirozeně zmlazuje, ale díky teritoriálnímu kanibalizmu není možné ani výsadbou, ani přirozenou cestou zvýšit stavy tohoto karnivora tak aby to bylo zajímavé jak pro sportovní rybolov tak pro funkci bioredukce menších a plevelných ryb. Úlovky jsou proto jen sporadické a většinou dílem velkého úsilí a nebo náhody.

Sumeček Americký
Ictalurus Nebulosus

Tato drobná, nepůvodní rybka dosahující v našich podmínkách velikosti cca 20 cm (jen zřídka víc), je bohužel jako na většině vodách v našem kraji zavlečena i na Liščím Jezeře. Díky tomu že se jedná o velmi významný, invazivní druh opatřený třemi trny nemá v našich podmínkách bohužel žádné přirozené predátory. V podmínkách našich ekosystémů je ne jen nevýznamná, ale naopak velmi škodlivá a ve velkých počtech nežádoucí. Proto ne jen že nespadá do režimu “chyť a pusť”, ale naopak je zakázáno jí vědomě vracet zpět do vody!

 

 

 

 

 

Novinky

25.02.2024

Start nové hlavní sezóny 2024

Zdravím všechny rybáře a kamarády. Od zítra 26.2. 2023 startuje nová hlavní sezóna 2024. OTVÍRÁME! Vše je vesměs při starém nic se nemění. Ceny stejné jako loni. Ti co jezdí ví a noví návštěvníci doporučuji přečíst na našem webu pravidla atd

21.11.2023

Konec sezóny 2023

Ahoj rybáři kamarádi. Pro tento rok je náš revír uzavřen. Sezóna 2023 skončila. Všem vám moc děkuji za přízeň a už se těšíme na další rok 2024. Aleš

Více novinek

Ryba měsíce

Vladimír Zavadski

27.06.2023

Ryba: Sumec Velký (silurus glanis) 180 cm a 39 kg
Návnada: boilíz

Krásná ryba co se povedla ulovit klukům jestě před mojí dovolenou na kuličku a zdolat na kaprový prut ze břehu. Vláďovo brácha Jirka dostal ten den taky jednoho jen o deset kg lehčího. Super gratuluji!! Aleš  

+420 733 419 916info@liscijezero.cz

 • Úvodní stránka
 • Plán jezera
 • Naše služby a zázemí
 • Druhy lovených ryb
 • Ceník
 • Kde nás najdete
 • Fotogalerie
 • Akce
 • Novinky
 • Pravidla
 • Kniha návštěv
 • Napsali o nás
 • Odkazy
 • Kontakt
 • E-shop
 • rezervace na další sezónu 2024
 • Navnada
  Tomáš Blažek
  Zoo-market

  Letecký snímek

  Pohled na Lišcí jezero vyfocený
  z letadla

  Plán jezera

  Podrobný plán Lišcího jezera
  pro lepší orientaci návštěvníku

  Mapa

  Aby jste věděli jak nejrychlejí
  na Lišcí jezero se můžete dopravit