Naše služby a zázemí

Liščí jezero je místem určeným pro trávení volného času pro ty, kteří mají rádi přírodu a své volno rádi tráví aktivně, ale především rybáře. Jedná se o velmi dobře zarybněný rybářský revír (č: 06 441 104), o rozloze cca 5 ha, (rozdělený na dvě vodní plochy severní a jižní) nabízející všem svým návštěvníkům velkou výzvu v podobě lovu velkého počtu rozmanitých druhů ryb a to především trofejních velikostech. Jezero uspokojí požadavky všech, co se sem vypraví a rozhodnou se zde rybařit a trávit svůj volný čas. Nabízíme vysoký komfort všem při návštěvě na jedno odpoledne, ale i pro vícedenní výpravy spojené s rybařením a trávením své aktivní dovolené.

V první řadě je rybářům k dispozici bezproblémový příjezd až na místo po asfaltové komunikaci a po té soukromé parkoviště. Po příjezdu má návštěvník k dispozici centrum všeho dění a to „rybářskou klubovnu“. Zde se má kancelář správce jezera, u kterého se zakoupí povolenka k rybolovu. Správce je zde přítomen 24 hod zná revír „jako své boty“ a rád vám poskytne pomoc i důležité rády o aktuální  situaci, která ohledně lovu ryb a vašeho pobytu v danou dobu na jezeře panuje. Zmíněná klubovna není jen kanceláří správce, ale její zastřešená terasa slouží také, jako místo kde můžete posedět. Dá se zde vypůjčit loď, povinná podložka pod ryby, koupit desinfekce či nafasovat erární pšenici na zakrmení lovného místa, přípojka k zásuvce s el. energií na 220 V, je samozřejmě k dispozici. Ke klubovně je připojeno WC (splachovací), tekoucí !POUZE UŽITKOVÁ" voda a sprcha.

Na vodě u lovných míst jsou dřevěná mola a v sezóně k dispozici 2 laminátové lodě. Tyto je možné si zapůjčit jako dopravní prostředek a ulehčit si tak námahu s dopravou bagáže na lovné místo. Člun je k dispozici i na oddělené jižní části revíru.

Na lovných místech 1, 2, 3 a 9 Jsou k dispozici čtyřmístné, dřevěné a zateplené sruby s terasou. Vybavené mábytkem kuch koutem včetně spotřebičů (vřič, rychlovarka a ledmice) topení a el. energie v ceně. Prostě luxus nad poměry.

Lovit ryby na jezeře je možno mimo jiné, dvěma hlavními způsoby. První způsob je pasivně ať už na položenou nebo na plavanou využívá se k němu jedno stálé místo. Pro rybáře lovící tímto způsobem jsou vyhrazena lovná místa označená čísly (viz plán jezera). Na těchto vyhrazených místech je možné trávit více času třeba v rybářském bivaku či přístřešku (vlastním) nebo rybářské chatě. Jezero je vybaveno odpadkovými koši a správcem udržované v čistotě, z každého lovného místa je dostupné WC. Tímto způsobem je možné lovit na obou částech jezera severní i jižní o celkové rozloze cca 5 ha a lovná místa je možné si předem telefonicky zamluvit. Druhý způsob, ten aktivní a to lov dravců na umělou nástrahu (vláčení, muškaření) je možné provozovat odkudkoliv ze břehu, bez nutnosti zdržovat se na jednom místě ovšem nesmí tím tak omezovat ostatní rybáře. Pakliže by rybář lovící tímto způsobem, měl zájem, nocovat na jezeře správce mu umožní na určeném místě poblíž klubovny postavit stan či bivak nebo pronajme chatu. Tímto způsobem je v současné době možné lovit na obou částech revíru (severní i jižní). Individuelní požadavky či speciální nároky na způsob ubytování a způsobu lovu je možné po dohodě se správcem splnit, pakliže to bude v souladu se zájmy ostatních rybářů, ale hlavně okolní přírody a ryb.

Závěrem je nutno zmínit, že jezero je velmi dobře zarybněno a to obě jeho části. V zájmu rybářů je v každé části trochu jiná rybí osádka, a tudíž zde panují odlišné pravidla lovu. To je proto, aby si každý návštěvník liščího jezera přišel na své. Severní část je mimo jiné hlavně určena rybářům lovícím na položenou kapry. Zde je kladen důraz na množství nasazených ryb (kapr) v různých velikostech od 10 – 20 kg tak aby si zde rybu chytil opravdu každý. Jsou zde pochopitelně i další druhy ryb jako např. sumec, štika, amur, lín, jeseter, candát, viza, okoun, a drobná bílá ryba. Avšak dravci se zde cíleně lovit smí pouze na umělou nástrahu, lov na rybku je zde zakázán (mimo lovu sumce, ten se smí lovit na nástražní rybu, odpovídající velikosti s odpovídajícím vybavením) jsou zde i trofejní candáti, mimo jiné v severní části žije náš nej sumec 220cm Mobidic. Jižní část revíru je určena pro dva druhy rybářů zaprvé pro lovce dravců a to jen na umělou nástrahu všemi způsoby (opět mimo sumce viz předchozí). Hojně se zde vyskytuje candát a štika. Druhá cílová skupina rybářů jsou skalní příznivci lovu kapra, pro ty je zde vypuštěno také velké množství kaprů začínající i zde na hranici 10kg a končí. . . . kdo ví?? Potvrzený je úlovek 25kg z roku 2021 i 2022, oproti severní části revíru zde není záměrně nasazený jeseter. Většina trofejních ryb má vlastní značku tzv "chip".

Pokud by vaše požadavky nebo nároky na lov ryb na našem revíru přesahovali rámec námi standardně poskytovaných služeb, neváhejte oslovit provozovatele a nebo správce revíru, a my se vám pokusíme maximálně dle našich skromných možností vyplnit vaše, individuální přání tak abychom dosáhli vaší plné spokojenosti a kvalitního zážitku z lovu na naší vodě.

Přeji vám všem srdečně PERŮV ZDAR ... Aleš DobíhalVlastník revíru

Novinky

25.02.2024

Start nové hlavní sezóny 2024

Zdravím všechny rybáře a kamarády. Od zítra 26.2. 2023 startuje nová hlavní sezóna 2024. OTVÍRÁME! Vše je vesměs při starém nic se nemění. Ceny stejné jako loni. Ti co jezdí ví a noví návštěvníci doporučuji přečíst na našem webu pravidla atd

21.11.2023

Konec sezóny 2023

Ahoj rybáři kamarádi. Pro tento rok je náš revír uzavřen. Sezóna 2023 skončila. Všem vám moc děkuji za přízeň a už se těšíme na další rok 2024. Aleš

Více novinek

Ryba měsíce

Flip Roubík

03.04.2024

Ryba: Viza Velká - cca 170 cm a 41 kg!!
Návnada: boilíz - jahoda

Začátkem měsíce kamarád filip přijel oslavit narozky co máme kousek od sebe a tak jsme vyrazili na ryby. A náhodou se povedla tahle nádherná ryba. Ani mě nenapadlo že za 7 let z dvoukilových miminek narostla takováhle bestie!! My jsme jí z vody vytáhli kvůli dokumentaci, ale ostatní prosím foto pouze ve vodě!! Petru Zdar! Aleš

+420 733 419 916info@liscijezero.cz

 • Úvodní stránka
 • Plán jezera
 • Naše služby a zázemí
 • Druhy lovených ryb
 • Ceník
 • Kde nás najdete
 • Fotogalerie
 • Akce
 • Novinky
 • Pravidla
 • Kniha návštěv
 • Napsali o nás
 • Odkazy
 • Kontakt
 • E-shop
 • rezervace na další sezónu 2024
 • Navnada
  Tomáš Blažek
  Zoo-market

  Letecký snímek

  Pohled na Lišcí jezero vyfocený
  z letadla

  Plán jezera

  Podrobný plán Lišcího jezera
  pro lepší orientaci návštěvníku

  Mapa

  Aby jste věděli jak nejrychlejí
  na Lišcí jezero se můžete dopravit